>> Program EĽRO 2018 v .DOC (29kb)

Program EĽRO pre ročník 2018
6. – 8. júl 2018, 28.ročník venovaný cechu krajčírov a farbiarov

Piatok  6. júla 2018

12.50
SPRIEVOD MESTOM (od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie)
divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari,…

13.00
SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
dobýjanie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra (Skupiny historického šermu JAGO Sp.Nová Ves a ARAMIS Košice)

13.00 – 19.00
FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)
v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

Javisko pri radnici:

13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

  • 14.00 ČRIEPKY ZO STREDNÉHO SLOVENSKA  (FS URPÍN B.Bystrica, FS MOSTÁR Brezno, MSS z Heľpy, Fsk JAVORNÍK Lúky pod Makytou, Fsk JAVOROVÁ HÚŽVA)
  • 15.30 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
  • 16.30 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko
  • 17.30 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čín

Javisko pri hrade:

  • 14.00 DFS GORALIK Kežmarok a POĽANA Očová
  • 15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
  • 16.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
  • 17.00 FS URPÍN B.Bystrica a FS MOSTÁR Brezno
  • 18.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko

Javisko na hradnom nádvorí:

  • 14.00 LA SPERANZA – dobová hudba
  • 15.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
  • 15.30 MÓDNA PREHLIADKA
  • 16.00 Skupina historického šermu ARAMIS, Košice
  • 16.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 17.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
  • 17.30 Skupina historického šermu ARAMIS, Košice
  • 18.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

Malé javisko v areáli:

  • 13.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 15.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Spišská Belá
  • 16.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 17.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Spišská Belá
  • 18.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 20.00

Vystúpenie populárnej speváčky HELENY VONDRÁČKOVEJ so skupinou Charlie Band, Koncert českej hudobnej legendy VÁCLAVA NECKÁŘA so skupinou BACILY

Sobota  7. júla 2018

9.00 – 19.00
FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

Javisko pri radnici:

  • 9.30 DFS GORALIK  Kežmarok a POĽANA Očová
  • 10.30 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
  • 11.30 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
  • 12.30 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko (do 13.30 )
  • 14.00 Hudobná skupina KOLLÁROVCI, Kolačkov, Slovensko
  • 15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
  • 16.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
  • 17.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko

Javisko pri hrade:

  •   9.30 FS MLADÝ MOSKOVČAN, Moskva, Rusko
  • 10.30 DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK, Kežmarok
  • 12.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
  • 13.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
  • 14.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko
  • 15.00 DFS SABINÍK, Sabinov, Slovensko
  • 16.00 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
  • 17.00 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko
  • 18.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko

Hradné nádvorie:

  • 10.00 Rozprávka  ŽABIA PRINCEZNÁ, Divadlo Portál Prešov
  • 11.00 DOBOVÉ TANCE  Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 11.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 12.00 MÓDNA PREHLIADKA
  • 12.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 13.00 Stredoveká hudba ALDAR, Zvolen
  • 13.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 14.00 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
  • 14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 15.00 Rozprávka KRAJČIR NITÔČKA, Divadlo Harry Teater, Banská Bystrica
  • 16.00 Stredoveká hudba ALDAR, Zvolen
  • 16.30 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
  • 17.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 17.30 Dobová hudba LA SPERANZA

Malé javisko v areáli:

  • 10.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 11.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit
  • 12.00 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary, píšťalky, gajdy, harmonika)
  • 12.30 Ľudová hudba  BYSTRIANKA, Svit
  • 13.30 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťalky,gajdy,harmonika)
  • 14.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
  • 15.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Sp. Belá
  • 16.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
  • 17.00 VYCHODŇARSKE ŠARKANICE, Sp.Nová Ves
  • 18.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Sp. Belá

VEČERNÉ PROGRAMY:

-na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 20.00

Slovenská rocková skupina GLADIATOR, Hudobná skupina POLEMIC, OHŇOSTROJ, raper a spevák  KALI, Hudobná skupina INE KAFE, program moderuje JURAJ „ŠOKO“ TABAČEK 

Nedeľa  8. júla 2018

9.00 – 16.00
FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

Pri  radnici -malé javisko

9.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice

Javisko pri radnici (veľké)

  • 11.00 ČESKOSLOVENSKÝ  MUZIKÁL  KUBO,  Bratislava
  • 13.00 FS MAGURA, MAGURÁK a DFS MAGURÁČIK, Kežmarok
  • 15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2018, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

Javisko pri hrade:

  •   9.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko
  • 10.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
  • 11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
  • 12.00 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
  • 13.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
  • 14.00 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko

Hradné nádvorie:

  • 10.00 Rozprávka  KRAJČÍR NITÔČKA, Divadlo Harry Teater, B. Bystrica
  • 11.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
  • 11.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 12.00 MÓDNA PREHLIADKA
  • 12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 13.00 DOBOVÉ TANCE  Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 13.30 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
  • 14.00 Dobová hudba LA SPERANZA

Malé javisko v areáli:

  • 10.00 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťalky,gajdy,harmonika)
  • 10.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 11.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice
  • 12.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 13.30 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťalky,gajdy,harmonika)
  • 14.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

V areáli počas festivalu: detské mestečko, bábkové divadlo HOKI-POKI, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch,  príležitostná poštová pečiatka s námetom krajčírskeho cechu, obálky s prítlačou a pamätné listy s ručnou rytinou,  detské centrum, bylinkárka, veštica, strašidelný hrad, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne,  maskoti, choduliari, bohaté občerstvenie…

Sprievodné podujatia:

Galakoncert  KRÁĽOVSKÝCH SLÁČIKOV  a speváckej hviezdy  KATARÍNY KNECHTOVEJ  6.7.2018 o 17.00 h
Drevený artikulárny kostol

Rozprávka  „ MODRÝ VTÁK“  7. a 8. 7. 2018
 v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

KRVAVÉ DEJINY XVI. „POSLEDNÁ LÁSKA“  od 4. do 7. 7. 2018
 historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 20.00 h

TVORIVÉ DIELNE ÚĽUV – počas prezentácie remesiel na ulici Hviezdoslavova (za vstupnou bránou do areálu)

Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom
6.7.2018 o 15.00 h, 7.7.2018 o 11.00 a 15.00 h

Premietanie filmov v kine ISKRA
6.7.2018  15.30 h – 17.00 h,  7.7.2018  11.30 h – 17.00 h,  8.7.2018  11.00 h – 14.30 h

Historický parný vlak – 7. 7. 2018 na trase:

  • Svit 9.10 – Poprad 9.20
  • Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
  • Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
  • Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
  • Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
  • Poprad 18.15 – Svit 18.25

Vláčik „Maguráčik“ – premáva 6. -8.7.2018 každú hodinu:  
6.7.2018 od 12.00 do 18.00 h, 7.7.2018 od 09.00 do 18.00 h, 8.7.2018 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 0,50 €/os.

Výstavy

  • * Výstava venovaná cechu krajčírov a farbiarov, Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46
  • * V dvoch svetoch – nemecké menšiny, Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11
  • * Expozícia Meštianska bytová kultúra, Meštiansky dom, Hlavné námestie 55
  • * Expozícia automobilových veteránov v severozápadnom trakte Kežmarského hradu
  • *Michal Studený, Galéria u anjela, Starý trh 53

Vstupné  

Areál festivalu remesiel počas 3 dní:

  • Dospelí  10 €, v predpredaji  8 € – najneskôr do  5.7.2018
  • Deti a mládež od 140 cm  do 18 rokov a držitelia platnej ISIC karty5 €
  • Deti do 140 cm, dospelí nad 62rokov a ŤZP-S  – vstup zadarmo
  • Vstupenka (identifikačný náramok) má neobmedzený vstup

Vstupné iba na nedeľu:

  • Dospelí 5 €
  • Deti a mládež od 140 cm výšky do 18 rokov, držiteľ platnej ISIC karty 3 €

Predpredaj vstupeniek

  • Zlavomat.sk
  • Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64, 052 449 21 35
  • Kníhkupectvo ALTER EGO, Kežmarok, Hviezdoslavova 10,  052 452 40 21  
  • MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186                 
  • IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63        
  • IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

Kežmarský hrad:

  • Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí 6 €, deti do 6 r. 3 €, žiaci a študenti 4 €
  • Nočná prehliadka „Krvavé dejiny XVI.“  9 €, v predpredaji 8 €
  • Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu
  • Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

Drevený artikulárny kostol:

  • Galakoncert Kráľovských sláčikov a Katky Knechtovej  6.7.2018 o 17.00 h – 10 €

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!