>> Program EĽRO 2018 v .DOC (29kb)

Program EĽRO pre ročník 2018
6. – 8. júl 2018, 28.ročník venovaný cechu krajčírov a farbiarov

Pod záštitou osobitného vyslanca generálneho tajomníka OSN v Iraku Jána Kubiša

Piatok  6. júla 2018

12.50 h

SPRIEVOD MESTOM (od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie)
divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari,…

13.00 h
SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
dobýjanie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra (Skupiny historického šermu JAGO Sp.Nová Ves a ARAMIS Košice)

13.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)
v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

  • 14.00 ČRIEPKY ZO STREDNÉHO SLOVENSKA  (FS URPÍN B.Bystrica, FS MOSTÁR Brezno, MSS z Heľpy, Štefanikovci)
  • 15.30 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
  • 16.30 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko
  • 17.30 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína

 

Javisko pri hrade:

  • 14.00 DFS GORALIK Kežmarok a POĽANA Očová
  • 15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
  • 16.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
  • 17.00 FS URPÍN B.Bystrica a FS MOSTÁR Brezno
  • 18.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko

 

Javisko na hradnom nádvorí:

  • 14.00 LA SPERANZA – dobová hudba
  • 15.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
  • 15.30 MÓDNA PREHLIADKA
  • 16.00 Skupina historického šermu ARAMIS, Košice
  • 16.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 17.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
  • 17.30 Skupina historického šermu ARAMIS, Košice
  • 18.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

 

Malé javisko v areáli:

  • 13.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 15.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Spišská Belá
  • 16.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 17.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Spišská Belá
  • 18.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

VEČERNÉ PROGRAMY:

na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 20.00 h
Vystúpenie populárnej speváčky HELENY VONDRÁČKOVEJ so skupinou Charlie Band, Koncert českej rockovej legendy HS  KATAPULT z Prahy

Sobota  7. júla 2018

9.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

  •    9.30 DFS GORALIK  Kežmarok a POĽANA Očová
  • 10.30 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
  • 11.30 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
  • 12.30 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko (do 13.30 )
  • 14.00 Hudobná skupina KOLLÁROVCI, Jakubany, Slovensko
  • 15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
  • 16.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
  • 17.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko

Javisko pri hrade:

  •   9.30 FS MLADÝ MOSKOVČAN, Moskva, Rusko
  • 10.30 DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK, Kežmarok
  • 12.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
  • 13.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
  • 14.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko
  • 15.00 DFS SABINÍK, Sabinov, Slovensko
  • 16.00 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
  • 17.00 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko
  • 18.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko

Hradné nádvorie:

  • 10.00 Rozprávka  ŽABIA PRINCEZNÁ, Divadlo Portál Prešov
  • 11.00 DOBOVÉ TANCE  Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 11.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 12.00 MÓDNA PREHLIADKA
  • 12.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 13.00 Stredoveká hudba ALDAR, Zvolen
  • 13.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 14.00 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
  • 14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
  • 15.00 Rozprávka KRAJČIR NITÔČKA, Divadlo Harry Teater, Banská Bystrica
  • 16.00 Stredoveká hudba ALDAR, Zvolen
  • 16.30 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
  • 17.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 17.30 Dobová hudba LA SPERANZA

Malé javisko v areáli:

  • 10.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 11.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit
  • 12.00 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary, píšťalky, gajdy, harmonika)
  • 12.30 Ľudová hudba  BYSTRIANKA, Svit
  • 13.30 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťalky,gajdy,harmonika)
  • 14.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
  • 15.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Sp. Belá
  • 16.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
  • 17.00 VYCHODŇARSKE ŠARKANICE, Sp.Nová Ves
  • 18.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Sp. Belá

VEČERNÉ PROGRAMY:

-na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 20.00 h
Slovenská rocková skupina GLADIATOR, Hudobná skupina POLEMIC, OHŇOSTROJ, raper a spevák  KALI, Hudobná skupina INE KAFE, program moderuje JURAJ „ŠOKO“ TABAČEK

Nedeľa  8. júla 2018

9.00 – 16.00 h
FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Pri  radnici -malé javisko

9.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice

 

Javisko pri radnici (veľké)

  • 11.00 ČESKOSLOVENSKÝ  MUZIKÁL „ KUBO“,  Bratislava
  • 13.00 FS MAGURA, MAGURÁK a DFS MAGURÁČIK, Kežmarok
  • 15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2018, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

Javisko pri hrade:

  •   9.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko
  • 10.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
  • 11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
  • 12.00 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
  • 13.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
  • 14.00 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko

Hradné nádvorie:

  • 10.00 Rozprávka  KRAJČÍR NITÔČKA, Divadlo Harry Teater, B. Bystrica
  • 11.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
  • 11.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 12.00 MÓDNA PREHLIADKA
  • 12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 13.00 DOBOVÉ TANCE  Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
  • 13.30 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
  • 14.00 Dobová hudba LA SPERANZA

Malé javisko v areáli:

  • 10.00 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťalky,gajdy,harmonika)
  • 10.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 11.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice
  • 12.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
  • 13.30 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťalky,gajdy,harmonika)
  • 14.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

 

V areáli počas festivalu: detské mestečko, bábkové divadlo HOKI-POKI, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch,  príležitostná poštová pečiatka s námetom krajčírskeho cechu, obálky s prítlačou a pamätné listy s ručnou rytinou,  detské centrum, bylinkárka, veštica, strašidelný hrad, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne,  maskoti, choduliari, bohaté občerstvenie, …

Sprievodné podujatia:

Galakoncert  KRÁĽOVSKÝCH SLÁČIKOV  a speváckej hviezdy  KATARÍNY KNECHTOVEJ  6.7.2018 o 17.00 h
Drevený artikulárny kostol

Rozprávka  „ MODRÝ VTÁK“  7. a 8. 7. 2018
v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

KRVAVÉ DEJINY XVI. „POSLEDNÁ LÁSKA“  od 4. do 7. 7. 2018
historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 20.00 h

TVORIVÉ DIELNE ÚĽUV – počas prezentácie remesiel
na ulici Hviezdoslavova (za vstupnou bránou do areálu)

Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom
6.7.2018 o 15.00 h, 7.7.2018 o 11.00 a 15.00 h

Premietanie filmov v kine ISKRA
6.7.2018  15.30 h – 17.00 h,  7.7.2018  11.30 h – 17.00 h,  8.7.2018  11.00 h – 14.30 h

Historický parný vlak – 7. 7. 2018 na trase:

  • Svit 9.10 – Poprad 9.20
  • Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
  • Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
  • Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
  • Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
  • Poprad 18.15 – Svit 18.25

Vláčik „Maguráčik“ – premáva 6. -8.7.2018 každú hodinu: 6.7.2018 od 12.00 do 18.00 h, 7.7.2018 od 09.00 do 18.00 h, 8.7.2018 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 0,50 €/os.

 

Výstavy

* Výstava venovaná cechu krajčírov a farbiarov
   Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46

* V dvoch svetoch – nemecké menšiny
   Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11

* Expozícia Meštianska bytová kultúra
   Meštiansky dom, Hlavné námestie 55

* Expozícia automobilových veteránov
   v severozápadnom trakte Kežmarského hradu

*Michal Studený
Galéria u anjela, Starý trh 53

Vstupné

Areál festivalu remesiel počas 3 dní:

  • Dospelí  10 €, v predpredaji  8 € – najneskôr do  5.7.2018
  • Deti a mládež od 140 cm  do 18 rokov a držitelia platnej ISIC karty5 €
  • Deti do 140 cm, dospelí nad 62rokov a ŤZP-S  – vstup zadarmo
  • Vstupenka (identifikačný náramok) má neobmedzený vstup

Vstupné iba na nedeľu:

  • Dospelí 5 €
  • Deti a mládež od 140 cm výšky do 18 rokov, držiteľ platnej ISIC karty 3 €

Predpredaj vstupeniek

  • Zlavomat.sk
  • Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64, 052 449 21 35
  • Kníhkupectvo ALTER EGO, Kežmarok, Hviezdoslavova 10,  052 452 40 21
  • MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186
  • IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63
  • IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

Kežmarský hrad:

  • Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí 6 €, deti do 6 r. 3 €, žiaci a študenti 4 €
  • Nočná prehliadka „Krvavé dejiny XVI.“  9 €, v predpredaji 8 €
  • Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu
  • Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

Drevený artikulárny kostol:
Galakoncert Kráľovských sláčikov a Katky Knechtovej  6.7.2018 o 17.00 h – 10 €

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

 



      EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO
Medzinárodný festival ľudových remesiel a kultúry KEŽMAROK
7. – 9. júl 2017
ročník venovaný tkáčskemu cechu
pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku

Piatok 7. júla 2017

 

12.50 h

SPRIEVOD MESTOM (od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie)
divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari,…

13.00 h

SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
dobýjanie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra (Skupina historického šermu JAGO Sp. Nová Ves a COHORS Prešov)

13.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)
v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL
14.00 TATRANSKÉ OZVENY – DFS Maguráčik a FS Magurák
14.30 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
15.30 FS HAMERNIK, Krakow, Poľsko
16.30 FS ROSÉNKA, Praha, Česko  (do 17.30 h)

 

Javisko pri hrade:

14.00 DFS GORALIK, Kežmarok
15.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora
16.00 DFS MAGURÁČIK, Kežmarok
17.00 FS SABINOVČAN, Sabinov, Slovensko
18.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

Javisko na hradnom nádvorí:

14.00 LA SPERANZA – dobová hudba
15.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
15.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
16.00 Skupina historického šermu COHORS, Prešov
16.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
17.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
17.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
18.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

Malé javisko v areáli:

13.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
15.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit
16.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
17.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit
18.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

VEČERNÉ PROGRAMY:

na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 19.00 – 22.00 h

Vystúpenie orchestra CIGÁNSKI DIABLI s tanečnou skupinou Totti Ovidiu, Koncert českej rockovej legendy – hudobnej skupiny OLYMPIC z Prahy

-na Hradnom námestí – javisko pred hradom 20.00 – 21.00 h

Hudobno-zábavná skupina TRAKY z Čane

Sobota  8. júla 2017

 

9.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

10.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora
11.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko
12.00 TERCHOVSKÁ MUZIKA bratov Muchovcov, Terchová
12.30 FS HAMERNIK, Krakow, Poľsko
13.30 TERCHOVSKÁ MUZIKA bratov Muchovcov, Terchová
14.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko
15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
16.00 Zábavné súťaže s moderátorom Marcelom Forgáčom
16.15 FS VÁH, Liptovský Mikuláš, Slovensko

Javisko pri hrade:

10.00 DFS GORALIK, Kežmarok
11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
12.00 DFS KALUŽIAR Martin, DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK Kežmarok
13.30 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora
14.30 FS ROSÉNKA, Praha, Česko
15.30 FS HAMERNIK, Krakow,  Poľsko
16.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice, Slovensko
17.30 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko
18.30 ŠKOLA TANCA s ĽH FS Magura, Kežmarok

Hradné nádvorie:

10.00 ROZPRÁVKA S POD KROSIEN, Divadlo Harry Teater, Banská Bystrica
11.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
11.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
12.00 Dobová hudba LA SPERANZA
13.00 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
13.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
14.00 Dobová hudba TORMEN, Banská Štiavnica
14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
15.00 Rozprávka ŽABIA PRINCEZNÁ, Divadlo Portál, Banská Bystrica
16.00 Dobová hudba TORMEN, Banská Štiavnica
16.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
17.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
17.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
18.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

Malé javisko v areáli:

10.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
12.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit
13.00 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice
14.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit
15.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
16.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša
17.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
18.00 VYCHODŇARSKE ŠARKANICE, Sp.Nová Ves

VEČERNÉ PROGRAMY:

-na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 19.15 – 01.00 h (9.7.2017)

TOMÁŠ KLUS s kapelou Cílová skupina, Hudobná skupina HEX, OHŇOSTROJ (cca o 22.00 h), MAFIA CORNER, Hudobná skupina HEĽENINE OČI, program moderuje MARCEL FORGÁČ

-na Hradnom námestí – javisko pred hradom  20.30 – 22.00 h

Hudobná skupina MOBILE, Kežmarok

Nedeľa  9. júla 2017

 

9.00 – 16.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

  9.30 DFS GORALIK, Kežmarok
10.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko
11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
12.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora
13.00 FS MAGURA, MAGURÁK a DFS MAGURÁČIK, Kežmarok
15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2017, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

Javisko pri hrade:

10.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora
11.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko
12.00 FS ZVONČYKI, PEREZVON a NARODNYE MUZYKI, Bielorusko
13.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko
14.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

Hradné nádvorie:

10.00 ROZPRÁVKA SPOD KROSIEN, Divadlo Harry Teater, B. Bystrica
11.00 MÓDNA PREHLIADKA historických kostýmov, Nomina Rosae, Poľsko
11.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
12.00 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
13.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko
13.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
14.00 Dobová hudba LA SPERANZA

Malé javisko v areáli:

10.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša
11.00 Ľudová hudba FS MAGURA, Kežmarok
12.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
13.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša
14.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

V areáli počas festivalu: detské mestečko, bábkové divadlo HOKI-POKI, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch, klietka hanby, príležitostná poštová pečiatka s námetom tkáčskeho cechu, obálky s prítlačou a pamätné listy s ručnou rytinou, bylinkárka, strašidelný hrad, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, detské centrum, maskoti, bohaté občerstvenie, bábkové divadlo, …

Sprievodné podujatia:

 Rozprávka  „ ČAROVNÁ FLAUTA“  8. a 9. 7. 2017
v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

 KRVAVÉ DEJINY XV. „HRIECHY TEMNOTY, VÁŠNE SAMOTY“  od 5. do 8. 7. 2017
historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 20.00 h

Opera HRAD PREPEVNÝ – 7. 7. 2017 o 17.00 h
(pri príležitosti 300. výročia postavenia Dreveného artikulárneho kostola a 500. výročia reformácie)
Drevený artikulárny kostol

Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom
7.7.2017 o 15.00 h
8.7.2017 o 11.00 h a o 15.00 h

Premietanie filmov v kine ISKRA
7.7.2017  14.00 h – 17.00 h,  8.7.2017  11.00 h – 17.00 h,  9.7.2017  11.00 h – 14.00 h

 Historický parný vlak – 8. 7. 2017 na trase:

Svit 9.10 – Poprad 9.20
Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
Poprad 18.15 – Svit 18.25

Vláčik „Maguráčik“ –  premáva  7. – 9. 7. 2017 každú hodinu:
7.7.2017 od 12.00 do 18.00 h, 8.7.2017 od 09.00 do 18.00 h, 9.7.2017 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 0,50 €/os.

Výstavy

* Príbeh spracovania ľanu
   Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46

* 500 rokov reformácie na Slovensku
   Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11

* Expozícia Meštianska bytová kultúra
   Meštiansky dom, Hlavné námestie 55

* Expozícia automobilových veteránov
   v priestoroch Kežmarského hradu

*Peter Uchnár – maľba
  Galéria u anjela, Starý trh 53

Vyhliadkové – zážitkové lety
7. – 9. 7. 2017 od 10.00 do 19.00
Zážitkové lety s vrtuľníkom R 44, cena 25 €/os., let trvá približne 6 minút
Bližšie informácie:  www.utair-eu.sk, 00421 908 143 884

 

Vstupné

Areál festivalu remesiel:

Dospelí 10 €, v predpredaji 8 € – najneskôr do  6. 7. 2017
Deti a mládež od 140 cm  do 18 rokov a držitelia platnej ISIC karty 5 €
Deti do 140 cm, dospelí nad 62 rokov a ŤZP-S  – vstup zadarmo
Vstupenka (identifikačný náramok) má neobmedzený vstup

Predpredaj vstupeniek

Zlavomat.sk
Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64
Kníhkupectvo ALTEREGO, Kežmarok, Hlavné námestie 3
MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186
IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63
IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

Kežmarský hrad:

Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí  6 €,  deti do 6 r. 3 €,  žiaci a študenti 4 €
Nočná prehliadka „Krvavé dejiny XV.“  9 €,  v predpredaji  8 €
Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu
Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

Drevený artikulárny kostol:

Opera „Hrad prepevný“ 7.7.2017 o 17.00 h
Vstupné dobrovoľné

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

Program minulého ročníka EĽRO 2016