Sima

Simona Hégerová – známa pod pseudonymom Sima – vyrastala v Trnave, no postupne sa presťahovala do Bratislavy. Jej kariéra speváčky sa začala v roku 2012, keď sa ako šestnásťročná prihlásila do speváckej súťaže Hlas ČeskoSlovenska. Vybrala si tím Dary Rollins, avšak kariéru speváčky rozbehla sama.

Po skončení súťaže Hlas Česko Slovenska SIMA vydala debutový singel s názvom Over You. Text speváčke napísal Martin Nemček a hudbu vytvoril klavirista Zoli Tóth. Pieseň nahrala v štúdiu Randal Factory a podľa speváčky išlo o „svieži, tanečný, letný party hit“.Do povedomia ľudí sa speváčka dostala až o tri roky neskôr a to najmä vďaka úspešnému projektu Podzemgang. Ten založil Ego a ponúka ľuďom začínajúcich interpretov rôznych žánrov. Tu pôsobila aj Sima a pre Podzemgang vznikol jej úspešný singel On je len kamarát, na ktorom spolupracovala práve s členom Kontrafaktu.Po niekoľkých rokoch nahrala svoj debutový album s názvom Femina. Obsahuje piesne, ktoré majú na Youtube niekoľko miliónov zhliadnutí. Najviac sa preslávila asi rovnomenná pieseň Femina, ktorá má osem miliónov, trochu menej známy je song Hashtag.O rok neskôr vydala Sima album s názvom Podla seba. Svojím fanúšikom sa snaží ukázať, že je sama sebou a na nič sa nikdy nehrala. Veľa skladieb z tohto albumu je o nej, o tom aká je, ako sa správa či oblieka. Spolupracovala na ňom s Kalim, Separom či Egom. Medzi najznámejšie songy patria Dýchaj, Pre teba, Spolu, Nevolaj mi či Posledná.V roku 2019 hosťovala na Kaliho songu Aj ty. Klip k tejto piesni vyšiel koncom septembra 2019. Začiatkom leta 2020 sa s Kalim hudobne opäť spojili. Na hudobnú scénu priniesli letný megahit, pod názvom Toto leto. U fanúšikov si získal parádny úspech a hrajú ho dokonca viaceré rádia.

Nový rok priniesol Sime nielen nové príležitosti, ale aj plánovanie tour s názvom OMG STORY, ktoré sa bude konať v máji. Populárna speváčka sľubuje vystúpenia na väčších stejdžoch. Zatiaľ je na pláne šesť veľkých miest na Slovensku a v Česku. Okrem toho si stihla na začiatku roka strihnúť aj feat s Gabryellom zo zoskupenia Nerieš. Ich novinka, ktorá sa volá Dostať z hlavy, je dlhodobo v trendoch už niekoľko týždňov po sebe. V marci plánuje Sima vydať ďalší nový singel.