Mesto Kežmarok zriadilo počas festivalu oddychové zóny pre rodičov s deťmi. Otvorené budú v piatok od 13.00 do 17.00 hod., v sobotu od 9.00 do 17.00 hod. a v nedeľu od 9.00 do 15.00 hod. Nachádzať sa budú na dvoch miestach:
1. INTERIÉROVÁ ODDYCHOVÁ ZÓNA NA HLAVNOM NÁMESTÍ 3
Nachádzať sa bude v priestoroch, kde kedysi sídlilo kníhkupectvo Alter ego, vedľa Mestskej polície. Budú tam traja animátori a na deti tam čakajú aktivity: kreslenie, stavanie lega, puzzle, či čítanie kníh. V priestore budú lavice so stoličkami, koberec na ktorom sa môžu deti hrať a na oddych sedacie vaky. Mamičky s bábätkami budú mať v zadnej miestnosti k dispozícii stôl na prebaľovanie a oddelený priestor na dojčenie.
2. EXTERIÉROVÁ ODDYCHOVÁ ZÓNA V PARKU MEDZI RADNICOU A MESTSKOU KNIŽNICOU
Centrum voľného času Kežmarok tam bude mať dva stánky v ktorých bude: maľovanie na tvár (zabezpečujú to štyri dievčatá), maskot, na oddych budú hamáky a sedacie vaky, deťom bude k dispozícii na hranie stolný futbal a mini basketbal. V prípade zlého počasia maľovanie na tvár sa bude realizovať vo vnútri. Aj tu budú na činnosť dozerať animátori a zamestnanci z Centra voľného času.
Pri všetkých činnostiach majú za deti zodpovednosť ich rodičia.
Tešíme sa na Vás!