Piatok – 12. júla 2019

12.50 h
SPRIEVOD MESTOM
(od Mestského kultúrneho strediska, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie) divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari

13.00 h
SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
slávnostné otvorenie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra

13.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:

13.10 h
VITAJTE V KEŽMARKU
SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

14.00 – 16.00 h
STARÁ MAŤ VRAVIEVALI
Program folklórnych súborov z Liptova a Podpoľania

14.00 FS Partizán, Slovenská Ľupča

15.00 FS Liptov, Ružomberok

16.00 – 19.00 h
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov

16.00 Agrinio folk dance group, Grécko

17.00 Abraševič, Čačak, Srbsko

18.00 Veselucha, Moskva, Rusko

 17.00 h
Koncert v drevenom artikulárnom kostole – SYMFONICKÉ VARIÁCIE S LÚČNICOU
účinkujú: Spevácky zbor Lúčnica, Marianna Gelenekyová, soprán, Slovenskí symfonici, ADRIAN KOKOŠ, dirigent


Javisko pri hrade:

14.00 h – 17.00 h
KOLO, KOLO MLYNSKÉ
Program detských folklórnych súborov

14.00 DFS Maguráčik, Kežmarok

14.40 DFS Goralik, Kežmarok

15.15 DFS Čečinka , Bratislava

15.45 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko

16.30 Deti zo Skoroníc, Česko

17.00 h – 18.00 h
ANI MALÍ, ANI VEĽKÍ

17.00 FS Slnečnica, Piešťany
POZDRAVY SPOD TATIER

18.00 FS Magurák, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:

14.00
GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba

15.00
SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa

15.30
VERBOVANIE PRI PIVE – Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

16.00
ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance

16.30
SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa

17.00
VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava), Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

17.30
ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

VEČERNÝ PROGRAM

Javisko pri radnici:
moderátor PETER BEDNÁR, 20.00 – 23.30 h

ZUZANA SMATANOVÁ s kapelou, MAJK SPIRIT,

PETER NAGY A INDIGO

Sobota – 13. júla 2019

09.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:

09.30 – 11.00 h
TANCUJ, SPIEVAJ, S NAMI HRAJ!
Program detských folklórnych súborov

09.30 DFS Maguráčik, Kežmarok

10.00 Deti zo Skoroníc, Česko

10.30 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko

11.00 – 13.30 h
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov

11.00 Veselucha, Moskva, Rusko

11.45 Abraševič, Čačak, Srbsko

12.30 Agrinio folk dance group, Grécko

14.00 Koncert hudobnej skupiny HRDZA

15.00 Z TEJ MYJAVSKEJ BRÁNY
FS Kopaničiar, Myjava

16.30 Hudobná skupina CZEREMSYNA, Poľsko

Javisko pri hrade:

10.00 – 12.00 h
OD PREŠPORKA K DUNAJU

10.00 FS Slnečnica, Piešťany

11.00 DFS Čečinka, Bratislava

12.00 – 13.30 h
V KAŽDOM VEKU
Program seniorských folklórnych súborov
FS Magurák Kežmarok, FS Lomničan, Veľká Lomnica

13.30 – 15.30
DOMA NA SPIŠI
FS Vagonár Poprad, Lendacki hlopi, Lendak

15.30 – 18.30
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov

15.30 Veselucha, Moskva, Rusko

16.30 Abraševič, Čačak, Srbsko

17.30 Agrinio folk dance group, Grécko

19.00 – 20.00
ŠKOLA TANCA
Do tanca hrá Ľudová hudba Magura, Kežmarok

20.00 – 22.00
PRÍDTE SI ROZKÁZAŤ!
Voľná zábava pri ľudovej hudbe
Hrá: Ľudová hudba Magura, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:

10.00 Rozprávka – divadlo ETUDY: Polepetko

11.00 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance

11.30 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa

12.00 VERBOVANIE PRI PIVE, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

12.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

13.30 MÓDNA PREHLIADKA – Súkromná spojená škola Biela voda 2, Kežmarok, združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava

14.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

14.30 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava

15.00 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa

15.30 Rozprávka – bábkové divadlo MORGONROCK Bytča: O čertovi Kolofónovi

16.30 VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava) Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

17.00 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava

17.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

VEČERNÝ PROGRAM

Javisko pri radnici:

moderátor LUKÁŠ LATINÁK, 18.00 – 01.00 h KRISTÍNA, žrebovanie KOLESO ŠŤASTIA, Party v 21. storočí, ARZÉN, Ohňostroj, ČECHOMOR, After Party DJ MAIREE

Nedeľa – 14. júla 2019

09.00 – 16.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

10.00 h
OMŠA ZA ÚČASTI SÚBOROV
Bazilika sv. Kríža

Malé javisko za radnicou:

10.00 – 11.00 Ľudové hudby

Javisko pri radnici (veľké):

11.00
YOUNAK
cirkus, divadlo, folklór – medzinárodné divadlo, účinkujú herci z Barcelony, Berlína, Talianska, Slovenska

13.00
TAK SME SA TU ZIŠLI
Záverečný galaprogram festivalu
účinkuje: FS Magura, Kežmarok, FS Vranovčan, Vranov nad Topľou

15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2019, UKONČENIE FESTIVALU – žrebovanie TOMBOLY

Javisko pri hrade:

10.00 – 15.00
O ROK DOVIDENIA
Záverečný program zahraničných súborov
Veselucha, Moskva, Rusko, Abraševič, Čačak, Srbsko, Agrinio folk dance group, Grécko, Citarový súbor z Hajduszoboszló,  Maďarsko, Deti zo Skoroníc, Česko

14.00
Záverečný program súborov z Kežmarku
DFS Maguráčik, FS Magurák

Javisko na hradnom nádvorí:

10.00 Rozprávka: O smutnej princeznej, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

11.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa

11.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

13.00 GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba

13.30 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa

14.00 Dobová hudba LA SPERANZA