IXXX. EĽRO – 12. – 14. 7. 2019

Piatok – 12. júla 2019

12.50 h
SPRIEVOD MESTOM
(od Mestského kultúrneho strediska, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie) divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari

13.00 h
SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
slávnostné otvorenie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra

13.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:

13.10 h
VITAJTE V KEŽMARKU
SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

14.00 – 16.00 h
STARÁ MAŤ VRAVIEVALI
Program folklórnych súborov z Liptova a Podpoľania

14.00 FS Partizán, Slovenská Ľupča

15.00 FS Liptov, Ružomberok

16.00 – 19.00 h
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov

16.00 Agrinio folk dance group, Grécko

17.00 Abraševič, Čačak, Srbsko

18.00 Veselucha, Moskva, Rusko

 17.00 h
Koncert v drevenom artikulárnom kostole – SYMFONICKÉ VARIÁCIE S LÚČNICOU
účinkujú: Spevácky zbor Lúčnica, Marianna Gelenekyová, soprán, Slovenskí symfonici, ADRIAN KOKOŠ, dirigent


Javisko pri hrade:

14.00 h – 17.00 h
KOLO, KOLO MLYNSKÉ
Program detských folklórnych súborov

14.00 DFS Maguráčik, Kežmarok

14.40 DFS Goralik, Kežmarok

15.15 DFS Čečinka , Bratislava

15.45 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko

16.30 Deti zo Skoroníc, Česko

17.00 h – 18.00 h
ANI MALÍ, ANI VEĽKÍ

17.00 FS Slnečnica, Piešťany
POZDRAVY SPOD TATIER

18.00 FS Magurák, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:

14.00
GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba

15.00
SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa

15.30
VERBOVANIE PRI PIVE – Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

16.00
ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance

16.30
SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa

17.00
VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava), Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

17.30
ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

VEČERNÝ PROGRAM

Javisko pri radnici:
moderátor PETER BEDNÁR, 20.00 – 23.30 h

ZUZANA SMATANOVÁ s kapelou, MAJK SPIRIT,

PETER NAGY A INDIGO

Sobota – 13. júla 2019

09.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:

09.30 – 11.00 h
TANCUJ, SPIEVAJ, S NAMI HRAJ!
Program detských folklórnych súborov

09.30 DFS Maguráčik, Kežmarok

10.00 Deti zo Skoroníc, Česko

10.30 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko

11.00 – 13.30 h
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov

11.00 Veselucha, Moskva, Rusko

11.45 Abraševič, Čačak, Srbsko

12.30 Agrinio folk dance group, Grécko

14.00 Koncert hudobnej skupiny HRDZA

15.00 Z TEJ MYJAVSKEJ BRÁNY
FS Kopaničiar, Myjava

16.30 Hudobná skupina CZEREMSYNA, Poľsko

Javisko pri hrade:

10.00 – 12.00 h
OD PREŠPORKA K DUNAJU

10.00 FS Slnečnica, Piešťany

11.00 DFS Čečinka, Bratislava

12.00 – 13.30 h
V KAŽDOM VEKU
Program seniorských folklórnych súborov
FS Magurák Kežmarok, FS Lomničan, Veľká Lomnica

13.30 – 15.30
DOMA NA SPIŠI
FS Vagonár Poprad, Lendacki hlopi, Lendak

15.30 – 18.30
PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
Program zahraničných folklórnych súborov

15.30 Veselucha, Moskva, Rusko

16.30 Abraševič, Čačak, Srbsko

17.30 Agrinio folk dance group, Grécko

19.00 – 20.00
ŠKOLA TANCA
Do tanca hrá Ľudová hudba Magura, Kežmarok

20.00 – 22.00
PRÍDTE SI ROZKÁZAŤ!
Voľná zábava pri ľudovej hudbe
Hrá: Ľudová hudba Magura, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:

10.00 Rozprávka – divadlo ETUDY: Polepetko

11.00 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance

11.30 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa

12.00 VERBOVANIE PRI PIVE, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

12.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

13.30 MÓDNA PREHLIADKA – Súkromná spojená škola Biela voda 2, Kežmarok, združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava

14.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

14.30 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava

15.00 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa

15.30 Rozprávka – bábkové divadlo MORGONROCK Bytča: O čertovi Kolofónovi

16.30 VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava) Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

17.00 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava

17.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

VEČERNÝ PROGRAM

Javisko pri radnici:

moderátor LUKÁŠ LATINÁK, 18.00 – 01.00 h KRISTÍNA, žrebovanie KOLESO ŠŤASTIA, Party v 21. storočí, ARZÉN, Ohňostroj, ČECHOMOR, After Party DJ MAIREE

Nedeľa – 14. júla 2019

09.00 – 16.00 h
FESTIVAL REMESIEL
ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

10.00 h
OMŠA ZA ÚČASTI SÚBOROV
Bazilika sv. Kríža

Malé javisko za radnicou:

10.00 – 11.00 Ľudové hudby

Javisko pri radnici (veľké):

11.00
YOUNAK
cirkus, divadlo, folklór – medzinárodné divadlo, účinkujú herci z Barcelony, Berlína, Talianska, Slovenska

13.00
TAK SME SA TU ZIŠLI
Záverečný galaprogram festivalu
účinkuje: FS Magura, Kežmarok, FS Vranovčan, Vranov nad Topľou

15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2019, UKONČENIE FESTIVALU – žrebovanie TOMBOLY

Javisko pri hrade:

10.00 – 15.00
O ROK DOVIDENIA
Záverečný program zahraničných súborov
Veselucha, Moskva, Rusko, Abraševič, Čačak, Srbsko, Agrinio folk dance group, Grécko, Citarový súbor z Hajduszoboszló,  Maďarsko, Deti zo Skoroníc, Česko

14.00
Záverečný program súborov z Kežmarku
DFS Maguráčik, FS Magurák

Javisko na hradnom nádvorí:

10.00 Rozprávka: O smutnej princeznej, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina

11.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa

11.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

13.00 GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba

13.30 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa

14.00 Dobová hudba LA SPERANZA

Sprievodné podujatia

Rozprávka KRÁĽ JE NAHÝ! 13. a 14. 7. 2019
v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

KRVAVÉ DEJINY XVII. – ALŽBETINA POZOSTALOSŤ od 10. 7. do 13. 7. 2019
historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 19.00 h

TVORIVÉ DIELNE ÚĽUV – počas prezentácie remesiel na Hviezdoslavovej ulici (za vstupnou bránou do areálu)

PODKÚVANIE KOŇA V KOVÁČSKEJ VYHNI PRED HRADOM

Historický parný vlak – 13. 7. 2019 na trase:

  • Svit 9.10 – Poprad 9.20
  • Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
  • Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
  • Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
  • Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
  • Poprad 18.15 – Svit 18.25

Cestovné: Svit – Kežmarok 3 € jednosmerne, Poprad – Kežmarok 2 € jednosmerne, deti od 6 do 15 rokov polovičné cestovné.

Vláčik Maguráčik – premáva 12. – 13. 7. 2019 každú hodinu: 7. 2019 od 12.00 do 18.00 h, 13. 7. 2019 od 09.00 do 18.00 h, 14. 7. 2019 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 1,00 €/os.

ZÁŽITKOVÉ LETY
12 – 14. 7. 2019 od 10.00 do 19.00 h

Zážitkové lety lietadlom Antonov AN-2, cena 25 eur/os., let trvá približne 15 minút

Bližšie informácie: www.adrenalinovenebo.sk, +421 944 917 912

VÝSTAVY

* Výstava venovaná 750. výročiu udelenia mestských práv a cechu pivovarníkov a debnárov
Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46
Výstava bude prístupná od 14. 7. organizované skupiny (školy, zájazdy): 0,20 €/osoba, Dospelí: 0,60 €, dôchodcovia a deti: 0,30 €,

* Ruskinovce – stratené mestečko
Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11 Dospelí 1 €, deti, študenti, dôchodcovia 0,50 €

* Expozícia Meštianska bytová kultúra
Meštiansky dom, Hlavné námestie 55 Dospelí 2 €, deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP 1 €

* Expozícia automobilových veteránov
v severozápadnom trakte Kežmarského hradu Dospelí 2 €, deti, študenti, dôchodcovia 1 €

* Pocta
Galéria u anjela, Starý trh 53
Výstava potrvá do 10. 9. a je venovaná najlepším tradíciam slovenskej grafiky. Vstup voľný

*Externá výstava Party v 21.storočí s autormi výstavy v areáli festivalu, bezplatne

Remeselníci na chodúľoch, víly na chodúľoch, žonglér (aj s ohňom), vodník pri fontáne, artista s bublinami, fotostena s EĽRO a kežmarskou tematikou blízko pódia, detský kútik v priestoroch knižnice.

Vstupné a predpredaj

Areál festivalu remesiel počas 3 dní:

  • Dospelí 10 €, v predpredaji 8 € – najneskôr do 11. 7. 2019
  • Deti a mládež od 140 cm do 18 rokov a držitelia platnej ISIC karty 5 €
  • Deti do 140 cm, osoby nad 62 rokov a ŤZP-S (aj 1 os. ako doprovod) vstup zadarmo
  • Vstupenka (identifikačný náramok) má neobmedzený vstup

Vstupné iba na nedeľu:

  • Dospelí 5 €
  • Deti a mládež od 140 cm výšky do 18 rokov, držiteľ platnej ISIC karty 3 €

Predpredaj vstupeniek

  • Zlavomat.sk
  • Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64, 052 449 21 35
  • Kníhkupectvo ALTER EGO, Kežmarok, Hviezdoslavova 10, 052 452 40 21
  • MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186
  • IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63
  • IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

Kežmarský hrad:

  • Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí 8 €, deti do 6 r. 5 €, žiaci a študenti 6 €
  • Nočná prehliadka Krvavé dejiny XVII, v predpredaji 10 €
  • Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu. Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

Drevený artikulárny kostol:

SYMFONICKÉ VARIÁCIE S LÚČNICOU
účinkujú: Spevácky zbor Lúčnica, Marianna Gelenekyová, soprán, Slovenskí symfonici ADRIAN KOKOŠ, dirigent
Vstupné: 12 €

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!