Tlačová správa – pozvánka

EĽRO bude patriť tkáčskemu cechu

Kežmarok (13. 4. 2017) – Festival Európskeho ľudového remesla sa tento rok usporiada počas druhého júlového víkendu už po 27- krát. Bude venovaný tkáčskemu cechu.

Včera sa v podvečerných hodinách opäť konalo zasadnutie výboru EĽR-a. Prípravy festivalu Európskeho ľudového remesla začali už vo februári. Na včerajšom zasadnutí sa jeho členovia dohodli na remesle, ktorému chce 27. ročník venovať. Festival bude patriť cechu tkáčov, ktorý v roku 2017 oslavuje svoje 430. výročie.

Prípravy pre trojdňové podujatie trvajú približne pol roka. Počas tohto obdobia sa musia jednotlivé komisie výboru popasovať s technickými otázkami, zabezpečením remeselníkov, tvorbou zaujímavého a lákavého programu, dostatočnou propagáciou, zabezpečením bezpečnosti návštevníkov a ďalším aktivitami. „Chceme, aby sa tu návštevníci aj občania cítili dobre, aby sme ich stále prekvapili niečím novým a to si vyžaduje veľa mravenčej práce,“ uviedol primátor Kežmarku a riaditeľ festivalu Ján Ferenčák.

Program pre návštevníkov je momentálne ešte v príprave. Kultúrna komisia oslovila slovenských aj českých umelcov, aby do Kežmarku opäť pritiahla zvučné mená. Sprievodný program plánuje výbor obohatiť o ďalšie novinky.

Výbor plánuje do výstav EĽR-a zakomponovať aj históriu kežmarskej ľanárskej fabriky Tatraľan, ktorá sa venovala spracovaniu ľanu a výrobe textilných výrobkov.

Tento ročník je naplánovaný na 7. až 9. júla.

Zuzana Šlosárová, komunikačný manažér