Program 2016

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO

Medzinárodný festival ľudových remesiel a kultúry

KEŽMAROK

8. – 10. júl 2016

26. ročník venovaný hrnčiarskemu cechu a kežmarským kníhtlačiarom

pod záštitou premiéra SR Roberta Fica




Piatok 8. júla 2016

 

12.50 h

SPRIEVOD MESTOM(od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie)

divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, jazdci  na koňoch, sokoliari,...

13.00 h

SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY

dobýjanie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra (Skupina historického šermu JAGO Sp. Nová Ves a Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel Bratislava)

13.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)

v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

14.00 FS CITA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko

15.00 FS FANTAZIORI, Bebjaevo, Rusko

16.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko  (do 17.00 h)

 

Javisko pri hrade:

14.00 DFS MAGURÁČIK, Kežmarok

15.00 FS RITSIKAD a HEIDE TÖMME, Estónsko

16.00 ZIEMIA SIERADZKA, Sieradz, Poľsko

17.00 LUNDS STUDENTERS FOLKDANSLAG, Švédsko

Javisko na hradnom nádvorí:

14.00 Dobové tance  Divadlo Alchýmie, Poprad

14.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

15.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

15.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

16.00 Dobové tance Divadlo Alchýmie, Poprad

16.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

17.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

17.30 LA SPERANZA – dobová hudba

Malé javisko v areáli:

13.30 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

15.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok

16.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

17.30 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok

 

17.00 h

Koncert  KRISTÍNY so Štátnym komorným orchestrom zo Žiliny, diriguje Adrián Kokoš

Drevený artikulárny kostol Kežmarok

20.00 h

VEČERNÝ PROGRAM na Hlavnom námestí – javisko pri radnici

Vystúpenie Pavla  HAMMELA,  Galakoncert  KANDRÁČOVCOV a ich hostí: Moniky Kandráčovej, Anny Poráčovej, Terezy Mandzákovej, Veroniky Šoltýsovej, Orchestra Jula Selčana a Zboru sv. Cecílie.

 

 

Sobota  9. júla 2016

 

9.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

  9.30 DFS GORALIK, Kežmarok

10.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko

11.00 FS LIPTOV, Ružomberok, Slovensko

12.00 FS CITTA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko

13.00 FS FANTAZIORI, Bebjaevo, Rusko

14.00 FS SWARNI, Nowy Targ, Poľsko

15.00 PUĽS (Poddukelský umelecký ľudový súbor) Prešov

16.00 Zábavné súťaže s moderátorom Marcelom Forgáčom

16.15 FS HEĽPAN, Heľpa, Slovensko

17.00 Marcel Forgáč a zábavné súťaže pre malých aj veľkých

17.15 FS ZIEMIA SIERADZKA, Sieradz, Poľsko

18.00 Zábavné súťaže s moderátorom Marcelom Forgáčom

18.15 LUNDS STUDENTERS FOLKDANSLAG, Švédsko

Javisko pri hrade:

10.00 DFS ŠTVORLÍSTOK Trenčianska Turná, DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK, Kežmarok

11.30 FS BROCENI , Lotyšsko

12.00 FS HEĽPAN, Heľpa, Slovensko

13.00 LUNDS STUDENTERS FOLKDANSLAG, Švédsko

14.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko

15.00 FS RITSIKAD a FS HEIDE TÖMME, Estónsko

16.00 FS CITTA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko

17.00 FS  FANTAZIORI, Bebjaevo, Rusko

Hradné nádvorie:

10.00 Rozprávka  ŠÍPKOVÁ RUŽENKA, Divadlo Harry Teater, Banská Bystrica

11.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

11.30 Dobová hudba  LA SPERANZA

12.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

12.30 Dobová hudba LA SPERANZA

13.00 KÚZLO ZBRANÍ – šermiarsky majster Ing. Peter Koza z TOSTABUR Bratislava

13.30 Dobová hudba  LA SPERANZA

14.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

15.00 Rozprávka RUŽE A MEČ, Tovarišstvo starých bojových umení Bratislava

15.30 Dobové tance DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad

16.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

16.30 Dobové tance DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad

17.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

17.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

18.00 Dobové tance DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad

Malé javisko v areáli:

10.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

11.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok

12.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

13.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok

14.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

15.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok

16.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

17.00 VYCHŇARSKE ŠARKANICE, Sp.Nová Ves

18.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

 

20.00 h

KEŽMAROK SA ZABÁVA – kultúrny program s tanečnou zábavou na Hlavnom námestí

pred radnicou

TšC TEMPO Kežmarok, ZUŠ Petržalská Kežmarok – TS BRILANT, víťazi televíznej súťaže Superstar EMMA DROBNÁ a ŠTĚPÁN URBÁN, populárna hudobná skupina TUBLATNKA, OHŇOSTROJ (cca o 23.00h), Diskotéka DJ Edo Horanský.  Moderuje MARCEL FORGÁČ

 

Nedeľa  10. júla 2016

 

9.00 – 16.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

9.30 DFS GORALIK, Kežmarok

10.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko

11.00 FS FANTAZIORI, Bebjaevo, Rusko

12.00 LUNDS STUDENTERS FOLKDANSLAG, Švédsko

13.00 FS CITTA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko

14.00 FS MAGURA, Kežmarok

15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2016, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

 

Javisko pri hrade:

10.00 FS CITTA DEI TRULLI, Alberobello, Taliansko

11.00  prestávka (rytiersky súboj pred hradom)

12.00 DFS ŠTVORLÍSTOK Trenčianska Turná, DFS MAGURÁČIK a MAGURÁK Kežmarok

13.30 ZIEMIA SIERADZKA, Sieradz, Poľsko

14.00 FS BRANISLAV NUSIĆ, Borovo, Chorvátsko

 

Hradné nádvorie:

10.00 Rozprávka ŠÍPKOVÁ RUŽENKA, Divadlo Harry Teater, B. Bystrica

11.00 Dobová hudba LA SPERANZA

12.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

12.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

13.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

13.30 Dobová hudba LA SPERANZA

14.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

Malé javisko v areáli:

10.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

11.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

12.00 Ľudová hudba MAGURA, Kežmarok

13.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

14.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

V areáli počas festivalu: historický tábor s dobovým zariadením a hrami pre deti,  detské mestečko, klietka hanby, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch, príležitostná poštová pečiatka s námetom hrnčiarskeho cechu, obálky s prítlačou, pamätné listy a ručné rytiny, bylinkárka, veštica, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, detské centrum, bohaté občerstvenie, ...        

Sprievodné podujatia:

 

 Rozprávka  „...A MUSÍ BYŤ PRINCEZNÁ“  9. a 10. 7. 2016

 v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 15 minút od 9.00 h

 KRVAVÉ DEJINY XIV. „ SÁRA“  od 6. do 9. 7. 2016

 historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 15 minút od 20.00 h

RYTIERSKY TURNAJ na koňoch predeľovaný šermiarskymi a tanečnými výkonmi 20 pešiakov (dámy, heroldi, panoši, knechti, zástavníci,..) v scénickom prevedení TOSTABUR Bratislava

pred hradom v historickom tábore

8.7.2016  o 18.00 h

9.7.2016  o 18.30 h

10.7.2016 o 11.00 h

Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom

8. 7. 2016 o 14.00 h

9. 7. 2016 o 11.00 h  a o 15.00h

10. 7. 2016 o 12.00 h

 

Historický parný vlak – 9. 7. 2016 na trase:

Svit 9.10 – Poprad 9.20

Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55

Kežmarok 11.40 – Poprad 12.05

Poprad 13.40 – Kežmarok 14.05

Kežmarok 16.00 – Poprad 16.25

Poprad 16.30 – Svit 16.40

Vláčik „Maguráčik“ –  premáva  8. - 10.7.2016 každú hodinu:

8.7.2016 od 12.00 do 18.00 h,

9.7.2016 od 09.00 do 18.00 h, obedňajšia prestávka 13.00 – 14.00 h,

10.7.2016 od 09.00 do 12.00 h.

Trasa:  Sídl. Juh, Petržalská (zastávka MHD) – Futbalový štadión (smer zimný štadión) – Kávomaty – Garbiarska ul. (zastávka MHD) – Zlatý bažant (zastávka MHD) – Nový evanjelický kostol (zástavka SAD) – Ul. Gen. Štefánika (zastávka MHD) – Sídl. Juh, Obrancov mieru (zastávka MHD) – Sídl. Juh, Petržalská (zastávka MHD) (Poplatok 0,50 €/jazda/osoba).

Konský taxík – 8. – 10.7.2016

Premáva od 10.00 do 18.00 h za priaznivého počasia podľa záujmu.

Stanovište taxi je v parku na Garbiarskej ulici pri Strednej odbornej škole.

(Poplatok 4 €/osoba/malý okruh cca 15 min,  6 €/osoba/stredný okruh cca 30 min,  12 €/osoba/veľký okruh cca 60 min.)

Výstavy

* Výstava venovaná cechu hrnčiarov a kežmarským kníhtlačiarom

   Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46

* Rozdelené spomienky (Československo  1937 – 1948)

   Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11

* Expozícia MEŠTIANSKA BYTOVÁ KULTÚRA NA SPIŠI

   Meštiansky dom, Hlavné námestie 55

* Expozícia automobilových veteránov

   v priestoroch Kežmarského hradu

*Brunovský Daniel

   Galéria u anjela, Starý trh 53

 

 

Vstupné

 


Areál festivalu remesiel:

Dospelí 8 €/deň/osoba

Deti a mládež od 120 cm výšky do 18 rokov 5 €/deň/osoba

Dospelí nad 62 rokov, ŤZP-S a osoby do 120 cm výšky 0 €

Dospelí v predpredaji 5 €/deň/osoba

Trojdňový neobmedzený vstup 8 €/osoba

Vstupné pri hromadnom zakúpení viac ako 1 000 ks zľava 20 % z ceny vstupného

Vstupné pri hromadnom zakúpení viac ako 300 ks zľava 10 % z ceny vstupného

 

Predpredaj vstupeniek:

Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46, 060 01 Kežmarok, 052 449 21 35

Kníhkupectvo Alterego: Hlavné námestie 3, 060 01 Kežmarok, 052 452 40 21

MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186

TIK Starý Smokovec: Starý Smokovec 23, 062 01 Vysoké Tatry, 052 442 34 40

TIK Tatranská Lomnica: Tatranská Lomnica 98, 059 60 Tatranská Lomnica, 052 446 81 19

IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63

IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

MIC Stará Ľubovňa: Námestie sv. Mikuláša 12, 064 01 Stará Ľubovňa, 052 432 17 13


Predpredajové vstupenky kúpite už aj cez zlavomat.sk.

https://www.zlavomat.sk/zlava/578909-festival-europske-ludove-remeslo-neobmedzeny-denny-vstup



Drevený artikulárny kostol:

Koncert KRISTÍNY so Štátnym komorným orchestrom Žilina  8. 7.2016 o 17.00 h

v predpredaji:  10 €, pred koncertom:  12 €, deti do 6 rokov zdarma

Predpredaj vstupeniek:

Mestské kultúrne stredisko Starý trh 47

Kežmarská informačná agentúra Hlavné námestie 46

online predaj: www.mskskezmarok.sk

Kežmarský hrad:

Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí  6 €, deti do 3 r. zdarma, deti do 6 r. 3 €, žiaci, študenti, dôchcovia 4,-€

Nočná prehliadka „Krvavé dejiny XIV.“:  8 €, v predpredaji  7 €

Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu

Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

 

Zoznam ulíc pre výdaj lístkov - EĽRO 2016

  1. 1.Matričný úrad mesta Kežmarok, ul. Dr. Alexandra 30 ( bývalá budova PTK-Echo ), vchod na Matričný úradul. Kostolné námestie:

ul. Badrejovská, Dr. Alexandra, Garbiarska, Gen. Štefánika, Huncovská, Južná, Košická

  1. 2.Mestská polícia Kežmarok, Hlavné námestie 3, budova Reduty:

ul. Karola Kuzmányho, Krvavé pole, Lanškrounská, Levočská, Martina Lányho, Možiarska

  1. 3.Mestský úrad Kežmarok, Hlavné námestie 1, budova radnice:

všetky ulice rodinných domov a ul. Baštova

  1. 4.Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46:

ul. Nad traťou, Nižná brána, Obrancov mieru, Petržalská, Pod lesom, Pod traťou, Pradiareň, Priekopa, Severná, Toporcerova, Tvarožnianska, Záhradná, Weilburská 

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

A3_program_elro2016

 

 vlacik_maguracik_A3

 

 

132

 


Deutsch English Polski Slovenčina

z fotogalérie...

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok